garen.yöndem launching ...3 ...2 ...1

Sony Walkman NWZ-S615 Incelemesi

8. Mayıs 2012 19:00by Garen Yöndem

Sony her ne kadar son dönemde düşüşe geçmis olsa da S serisi walkmanleri ile taşınabilir media oynatıcıları piyasasında iddiasını devam ettiriyor. Gelin 2007 sonlarında piyasaya sürdüğü S serisi walkmani biraz inceleyelim.

 

Garen Yöndem Sony NWZ-S615 İncelemem

 

S serisi Walkmanlerde çok iddialı yenilikler yok fakat bu durum cihazın kaliteli bir mp3 player olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Şimdiye kadar fiyatından dolayı Sony markasından korkanları bu ürün düşük fiyatıyla ve yeni SonicStage yazılımıyla etkileyebilir. Ürünün bir diğer dikkat çeken yanı ise pil ömrü, bize 33 saat sürekli müzik dinleme ve 8 saat video izleme imkanı sunuyor. Kullanımı ise oldukça basit, müzik dinlerken listenizi farklı şekillerde sıralayabilirsiniz, albüm, sanatçı sıralaması gibi bir çok seçenek sunuluyor. Aynı zamanda cihazda mükemmel ses ve görüntü ayarları da mevcut olduğunu söylemeden geçemeyeceğım.

 

Örneğin video izlerken ekranın yönünü değiştirebiliyor ve 1.8” lik parlak ekranda videonuzu yatay olarak da izleyebiliyorsunuz. Müzik dinlerken albüm kapakları ekranın sol üst köşesinde küçük ikonlar şeklinde gösteriliyor fakat isterseniz albüm kapaklarını da tam ekran yaparak albüm seçerken daha özgür hareket edebilirsiniz. Hep yeniliklerden bahsedecek değiliz ya! Üründe mp3 playerlarda standart haline gelen equalizer ve tekrar oynatma seçenekleri de mevcut. Equalizer Heavy, Pop, Jazz, Unique şeklinde ayarlanabiliyor. Bunların yanı sıra iki tane de ayarını kendimizin yapabileceği modlar mevcut, tabii ki bunların hiç birini kullanmayıp equalizerı devre dışı bırakma seçeneği de var. Son olarak da cihazda, surround ses seçenekleri mevcut. Kendisini geniş bır ortamda müzik dinliyormuş gibi hissetmek isteyenler için ideal.

 

Genel olarak Sony bugüne kadar alıcılarına eski yazılımlarının yavaşlığı dışında mp3 kalitesinde hiç sıkıntı çektirmemiş bir şirket. Önceden de vurguladığım 1.8” lik parlak ekranı bize çok doygun ve derin renkler sunuyor, dolayısıyla bu cihazda video izlemek de çok zevkli fakat ekranı küçük olduğu için göz sağlığınızı riske atmamak adına 20 ila 30 dakikadan fazla video izlemenizi tavsiye etmiyorum.

 

S serisini biraz daha eski olan A serisi ile karşılaştırdığımda ise kaybedilen çelik gövde ve kazanılan FM radio dışında pek bir fark bulunmuyor.

blog comments powered by Disqus